Zarejestrowanych: 1583 użytkowników
Jesteśmy z wami już: 2895 dni

SexyMusic.pl - Klubowy Portal Muzyczny

Justyna Kowalczyk zwyciężczynią Tour de Ski!

Podbiegiem pod stok Alpe Cermis zakończył się w niedzielę siódmy cykl Tour de Ski. Justyna Kowalczyk obroniła wywalczoną na poprzednich etapach przewagę i po raz czwarty zwyciężyła w tych prestiżowych zawodach!

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego jako pierwsza w historii wygrała ten morderczy cykl czterokrotnie.

Polka na mecie wyprzedziła dwie znakomite Norweżki. Druga była Therese Johaug, a ostatnie miejsce na podium zajęła Kristin Steira.

Kowalczyk triumfowała dzięki przewadze, jaką wypracowała sobie na poprzednich etapach. Johaug zniwelowała znaczną część strat do Polki (z ponad 2 minut do niespełna 30 sekund!), ale zabrakło jej czasu, żeby zagrozić zwyciężczyni zawodów.

Dla naszej zawodniczki to było piąte zwycięstwo etapowe w TdS w tym sezonie i 15. wliczając jej wszystkie starty w tej imprezie.

Kowalczyk umocniła się również na prowadzeniu w Pucharze Świata. Polka w tym cyklu odniosła 24. zwycięstwo i po raz 53. stanęła na podium.

W obecnej edycji TdS zabrakło Marit Bjoergen. Pod koniec grudnia utytułowana Norweżka miała problemy z sercem i musiała zrezygnować ze startu. Pozostałe narciarki były tylko tłem dla znakomicie dysponowanej Polki.

Kornelia Kubińska ze stratą 12.39,2 została sklasyfikowana na 37. miejscu, a Paulina Maciuszek była 40. - strata 13.13,3.

Źródło: Interia.pl

Wyświetleń (3727) Dodane przez ShockStyle.eu dnia 06.01.2013 - 12:53